Księgowa / księgowy

Data: 2021-11-24

Lokalizacja: Mszczonow, PL, 96-320

Firma: Corning

Numer rekrutacji: 50666

Firma Corning jest jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w branży materiałów. Od ponad 160 lat oferuje swoje doświadczenie w wykorzystaniu technologii szkła, ceramiki i optyki do wytwarzania produktów, które wspierają powstawanie nowych branż i odmieniają ludzkie życie.

Dzięki nieustającym inwestycjom w badania i rozwój, poszukiwaniu innowacji w obszarach materiałów i procesów oraz bliskiej współpracy z klientami Corning z powodzeniem stawia czoła wielu wyzwaniom natury technologicznej.

Zakres obowiązków - rachunkowość finansowa:

  • Procesy związane z zamknięciem miesiąca w SAP: księgowanie odpowiednich zapisów księgowych (w tym rozliczeń międzyokresowych oraz rezerw), a także koordynowanie procesu zamykania miesiąca we współpracy z centrum usług wspólnych w Budapeszcie.
  • Przygotowanie dokumentacji księgowej zgodnie z wymaganiami lokalnymi oraz US GAAP, dokumentowanie operacji w narzędziu „Blackline”
  • Zapewnienie poprawności obiegu dokumentów • Przygotowanie dokumentacji środków trwałych
  • Wsparcie w sprawozdawczości podatkowej (VAT, CIT)
  • Rozliczanie kosztów podróży i innych wydatków pracowniczych.
  • Współpraca z Shared Services na bieżąco oraz w ramach zamknięcia miesiąca

Zakres obowiązków - zgodność procesów i kontroli wewnętrznych:

  • Zapewnienie poprawności procesów księgowych zgodnie z zgodne z wewnętrznymi politykami Corning.
  • Wykonywanie kontroli wewnętrznych zgodnie z SOX oraz dokumentowanie ich w narzędziu Blackline
  • Aktywne zaangażowanie podczas audytów wewnętrznych
  • Zgodność z zasadami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
  • Deklaracje podatkowe: zbieranie informacji, przygotowywanie dokumentacji i wsparcie w zakresie deklaracji podatkowych
  • Zaangażowanie w trakcie audytu oraz kontroli podatkowych

Kwalifikacje:

  • Wyższe wykształcenie ekonomiczne
  • Ponad 3 lata odpowiedniego doświadczenia zawodowego w dziale księgowości w międzynarodowym środowisku pracy
  • Znajomość ustawy o rachunkowości
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Znajomość pakietu MS Office oraz doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP (mile widziana znajomość SAP)
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Sarbanes-Oxley lub inna wiedza na temat zasad kontroli wewnętrznej
  • Umiejętność elastycznego zarządzania obowiązkami
  • Dobre umiejętności interpersonalne, umiejętność podejmowania trafnych decyzji i zdolności analityczne, zorientowanie na wyniki, rozwiązywanie problemów, zdolność do adaptacji

W zamian oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie.
  • Wynagrodzenie oparte o stawkę zasadniczą i atrakcyjny system premiowy.
  • Niezbędne narzędzia do wykonywania pracy (laptop, telefon służbowy).
  • Możliwość rozwoju i zdobywania nowych umiejętności w projektach lokalnych i międzynarodowych.
  • Bardzo dobrą atmosferę w środowisku stawiającym na profesjonalizm i wzajemne zaufanie
  • Pakiet dodatkowych benefitów (m.in. współfinansowane karnety sportowo-rekreacyjne i opiekę medyczną, bonusy świąteczne).